o našich lektoroch

Momentálne u nás nájdete tieto osobnosti :-)

José Manuel Porras Jiménez – španielčina

José sa narodil v Granade, v Španielsku. Na Slovensko prišiel pred dvoma rokmi a stále sa mu tu páči, teraz o to viac, že môže zdieľať svoj jazyk so stále viac a viac študentami.

M.Sc. Eng. Daynier Rolando Delgado Sobrino, Ph.D. – španielčina

Daynier sa narodil na Kube, kde sa od malička učil mať rád nielen školu, ale aj šport a dobrú hudbu.Na Kube vyštudoval priemyselné inžinierstvo a ako učiteľ vyučoval aj anglický jazyk. Od roku 2011 žije a pracuje na Slovensku, učí španielčinu a angličtinu, čo ho veľmi teší, lebo mu to pripomína časy, keď žil a pôsobil ako pedagóg na Kube.

Adriana Spodniakováangličtina

Študentka angličtiny na Trnavskej univerzite v Trnave. Angličtine sa venuje aktívne už niekoľko rokov, našla v nej zaľúbenie hlavne kvôli “tomu ako úžasne to znie s Britským prízvukom”. Najdôležitejšie pre ňu je vedieť rozprávať o veciach ktoré sú nám blízke plynule a zároveň spisovne, čo niekedy ani v slovenčine nie je jednoduché. :)

Terézia Chabadová – španielčina / angličtina

Absolventka bilinguálneho španielskeho gymnázia, študentka angličtiny. Do španielčiny sa zaľúbila počas štúdia na strednej škole, do angličtiny, keď ju začala aktívnejšie používať počas štúdia v zahraničí. S pribúdajúcimi schopnosťami sa postupne zvyšovalo aj jej nadšenie pre oba jazyky. Svoju pozitívnu skúsenosť chce odovzdávať aj iným.

Jaroslava Synaková – španielčina

Na certifikát rodeného hovorcu DELE C2 sa pripravovala práve u nás :-) Španielčina je jej srdcovou záležitosťou a venuje sa jej temer každý deň. Zaujala ma vďaka malebnosti svojho zvuku a iskre, ktorú v sebe má, vďaka rôznorodosti hudby, kultúry a každodenných zvykov obyvateľov španielsky hovoriacich krajín. Rada by iskru a radosť, ktorú pri španielčine zažíva, preniesla aj na študentov, aby mali chuť spoznať ho bližšie- lebo si myslím, že nestačí jazykom len plynule hovoriť, dôležité je aj poznať a pochopiť život ľudí, ktorí ním hovoria.

Ing.Veronika Gálikovášpanielčina / angličtina

Mám za sebou štátnicu všeobecnú, business aj prekladateľskú z angličtiny, DELE C2 zo španielčiny a pobyty v zahraničí. Angličtina a španielčina sú mojou záľubou a vášňou. Mám radosť keď môžem to, čo viem, odovzdávať v Trnave mojim študentom a keď vidím, že ich naše hodiny bavia. Dosiahnuté výsledky sú tak pre mňa neustálou motiváciou pokračovať a zlepšovať sa.

Počas našej činnosti sme spolupracovali s mnohými skvelými zahraničnými i slovenskými lektormi

• Elisabet Álvarez Soto  (Španielsko, Asturias)
  • Doc. Mgr. Bohdan Ulašin, PhD. – španielčina / angličtina
  • Mgr. Eva Kopecká – španielčina