o nás

Jazyková škola Venga! je špecializovaná na španielsky a anglický jazyk. Je to škola pre ľudí, ktorí sa chcú naučiť rozprávať. Pre všetkých tých, ktorí doteraz všade len vyplňovali gramatické cvičenia alebo sa nabifľovali v škole pre pani učiteľku naspamäť nejaký textík, ale keď sa ich letuška opýta či si dajú jesť, lapajú po dychu :-)

Náš tím lektorov spája láska k španielčine, či k angličtine. Chceme naučiť našich študentov najmä komunikovať v cudzom jazyku a na to sú zamerané aj naše hodiny. Nenecháme študentov ulievať sa, na programe sú stále nové konverzácie a aktivity, kde sa každý dostane k slovu. Ďalšou dôležitou súčasťou výuky sú odposluchy a to nielen z knihy, ale aj z piesní, reportáží, správ, seriálov, či filmov. Gramatika, čítanie, či písanie sú taktiež súčasťou, avšak len toľko, aby sa nikto nenudil. Aj preto sú naši študenti veľmi spokojní a my sme spokojní keď vidíme ako sa zdokonaľujú.

naši lektori

Momentálne u nás nájdete tieto osobnosti :-)

Elísabet Soto Álvarezšpanielčina

Rodená Španielka, milovníčka prírody a zvierat je síce povolaním fyzioterapeutka, jej vášňou je však cestovanie a tak pricestovala aj sem do Venga! :-) Rodáčka z Picos de Europa, zbožňuje všetky hory a pláže sveta, tu v Trnave ale učí u nás španielčinu. Hovorí anglicky, francúzsky a učí sa slovensky. Preto vie aké je to ťažké a je s našimi študentami veľmi trpezlivá :-)

M.Sc. Eng. Daynier Rolando Delgado Sobrino, Ph.D. – španielčina / angličtina

Daynier sa narodil na Kube, kde sa od malička učil mať rád nielen školu, ale aj šport a dobrú hudbu.Na Kube vyštudoval priemyselné inžinierstvo a ako učiteľ vyučoval aj anglický jazyk. Od roku 2011 žije a pracuje na Slovensku, učí španielčinu a angličtinu, čo ho veľmi teší, lebo mu to pripomína časy, keď žil a pôsobil ako pedagóg na Kube.

Katarína Matochová – angličtina

Húževnatá absolventka bakalárskeho štúdia na Trnavskej univerzite v Trnave, ktorú vždy bavilo vysvetľovať, pracovať v kolektíve, konverzovať v angličtine a posúvať informácie hravou či priamou formou. Londýn ju presvedčil o tom že sa chce angličtinou živiť a ďalej ju rozvíjať.

Adriana Spodniaková – angličtina

Študentka angličtiny na Trnavskej univerzite v Trnave. Angličtine sa venuje aktívne už niekoľko rokov, našla v nej zaľúbenie hlavne kvôli “tomu ako úžasne to znie s Britským prízvukom”. Najdôležitejšie pre ňu je vedieť rozprávať o veciach ktoré sú nám blízke plynule a zároveň spisovne, čo niekedy ani v slovenčine nie je jednoduché. :)

Ing.Veronika Gáliková – španielčina / angličtina

Počas našej činnosti sme spolupracovali s mnohými skvelými zahraničnými i slovenskými lektormi

• Doc. Mgr. Bohdan Ulašin, PhD. – španielčina / angličtina
  • Mgr. Eva Kopecká – španielčina
  • Rita Roqueta (Španielsko, Barcelona)
  • Monica Roig Muntal (Španielsko, Barcelona)
  • Patricia Verdeguer Coll (Španielsko, Valencia)
  • Marta Salamanca de la Torre (Španielsko, Andalúzia)
  • Gladys Verónica Velasquez Pérez (Mexiko)
  • Liz Luna Victoria (Peru)
  • Sebastian Ochea (Venezuela)

o mne

Záujem o cudzie jazyky ma sprevádzal počas celého môjho štúdia na Obchodnej fakulte Ekonomickej univerzity v Bratislave.Zdokonaľovala som sa na pracovných pobytoch v USA, neskôr som v hlavnom meste Kolumbie v Bogote vyučovala anglický jazyk deti i dospelých, po vysokej škole som si zvyšovala kvalifikáciu praxou vo Veľkej Británii.

Absolvovala som test z anglického jazyka TOEFL, zložila štátne skúšky všeobecné, špeciálne prekladateľské a tiež odbornú štátnicu zameranú na ekonomiku a obchod. Zo španielčiny som zložila všeobecné štátnice a skúšku DELE C2.

Na vlastnej koži som zažila čo je to učiť sa roky len písať, počúvať a čítať, vedieť perfektne gramatiku a pritom nevedieť rozprávať. A na vlastnej koži som videla a “odučila si” že sa to dá aj inak. A preto je tu Venga!. Angličtina a španielčina sú mojou záľubou a vášňou. Mám radosť keď môžem to, čo viem, odovzdávať v Trnave mojim študentom a keď vidím, že ich naše hodiny bavia. Dosiahnuté výsledky sú tak pre mňa neustálou motiváciou pokračovať a zlepšovať sa.

Ing. Veronika Gáliková, hlavný lektor